"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hentbolda karar açıklandı! Şampiyon…

Ajansspor’un dün özel haber olarak duyurduğu hentbolda lig resmen sonlandırıldı. Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu, ligi sonlandırdıklarını açıkladı. 

TRT Spor’a konuşan Bilal Eyüboğlu, “Ligleri tescil ettik, şampiyon olmayacak.” dedi. 

Eyüboğlu, “Kulüplerimizle başından beri temas halindeydedik. Bakanımızın bize vermiş olduğu talimatla titiz bir şekilde çalıştık. Kulüplerimizin de fikirlerine alarak ne yapabilriiz diye konuşuyorduk kendi aramıza. Sonuna da geldik. Bu sabah yönetim kurulu olarak toplandık, telekonferans yaptık ve bir karar aldık. 

Kararımız basketbolda, voleybolda yakın kararlar. Biz hentbol olarak normal sezonun tamamının tescil edilmesi ve hiçbir şekilde Türkiye Kupası dahil olmak üzere şampiyon ilan edilmemesi ve ligden düşme olmaması. Kulüplerin Avrupa kupalarına katılması durumu sıralamaya göre yapılacak.

Gelecek sezonlan ilgili de lig yapıları, takım sayıları mevzuata göre yönetim kurulu karar verecektir diye bir karar aldık. Tabii bu sadece yönetim kurulunun kararı değil kulüplerimizinde kararı. Herkese hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bu süreci kısa bir sürede atlatırız.

Takımların buarada bir emeği var ama bu süreç kimsenin beklemediği bir süreç. Yoksa liglerin tamamlanması istenirdi. Her şeyden önce tabii ki insan sağlığı.” ile açıklamalarını sonlandırdı. 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın