"Enter"a basıp içeriğe geçin

Beşiktaş’ın 12. şampiyonluğuna koronavirüs engeli!

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Türkiye Hentbol Federasyonu’nun almış olduğu kararlar sonrası resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı., Açıklamada, “Kazanacağımız kupalar, insan sıhhatinden değerli değildir” sözlerine yer verildi.

Kulüpten yapılan açıklamada, “Türkiye Hentbol Federasyonu, bugün yapmış olduğu duyuru ile Beşiktaş Aygaz Ekibimizin da yer aldığı Hentbol Üstün Ligi ile Hentbol Türkiye Kupası tertiplerinin Covid-19 salgını nedeniyle sonlandırıldığını açıkladı.

Alınan karar doğrultusunda, Hentbol Muhteşem Ligi ve Hentbol Türkiye Kupası’nda rastgele bir ekip şampiyon ilan edilmeyecek, ligler olağan dönem sıralamasına nazaran tescil edilecek.

11 dönemdir (2009-2019) Hentbol Harika Ligi’nde şampiyonluk kupasını hiçbir rakibine kaptırmayarak kırılması güç bir rekora imza atan Beşiktaş Aygaz Grubumuz, bu dönem da liglerin Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından Covid-19 salgını nedeniyle ertelendiği güne kadar liderliğini sürdürmekteydi.

Parkenin Kartalları, 2014 yılından beri aralıksız biçimde müzemize getirdiği Hentbol Türkiye Kupası’nda da finale yükselmişti.

Kazanacağımız hiçbir kupanın insan sıhhatinden kıymetli olmadığını düşünüyoruz. Türkiye Hentbol Federasyonu’nun almış olduğu kararı hürmetle karşılıyor ve destekliyoruz.

Bu vesileyle bir kere daha, Covid-19 salgınına karşı en ön safta gayret eden sıhhat çalışanlarına binlerce sefer teşekkür eder, salgın nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavisi süren vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.” tabirlerine yer verildi.

12. şampiyonluğuna koronavirüs manisi

Hentbol Harika Ligi’nde 11 dönemdir şampiyon olan Beşiktaş Hentbol grubunun serisine koronavirüs salgını (Covid-19) son verdi. Siyah-Beyazlı takım ligde ligde çıktığı 15 maçta 13 galibiyet 2 beraberlik aldı ve 26 puanla tepede yer aldı. Beşiktaş’ı tıpkı puanla Beyaz Belediye Gençlik SK takip etti.

Parkenin Kartalları, 2009 yılından beri Henrbol Harika Ligi’nde şampiyon oluyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın