"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kastamonu Belediyespor alanında kazandı

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Hentbol Bayanlar Harika Ligi 6. hafta maçında Kastamonu Belediyespor, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda Yenimahalle Belediyespor’u ağırladı. Konut sahibi Kastamonu Belediyespor, karşılaşmanın birinci yarısını 17-14 önde kapattı. Maçın ikinci yarısında oyunda dengeyi sağlayan Yenimahalle Belediyespor, Kastamonu Belediyespor karşında maçtan 31-29 galip ayrıldı. Maça damga vuran isimler Yenimahalle Belediyespor’da Beyza ve Bilgenur oldu. İki tesirli oyuncu attıkları 19 gol ile kadrolarına galibiyeti getiren isim oldu.

Helle Thomsen: “Oyunun genelinde makus oynadık”

Müsabakanın genelinde makus oynadıklarını söyleyen Kastamonu Belediyespor Antrenörü Helle Thomsen, “Onlar bizden daha uygun oynadı. Biz, geri dönüşlerde sorunlar yaşadık. Gol dağılımlarına da bakıyoruz, sonuçta onlar bizden düzgün oynadı, biz ise istediklerimizi yapamadık. Biz de âlâ bir ekibiz lakin onlar da yeterli bir ekip. Bizim kadar onlar da uğraş ettiler. Bunun haricinde daha fazla bir şeyler söylemek istemiyorum. Sonuç olarak onlar bizden daha yeterliydi, daha güzel oynadılar. Hentbol müsabakalarında 3-4 gol fark çok değerli bir skor lakin rehavet oluşmadı muhakkak, yalnızca oyunun genelinde makus oynadık” diye konuştu.

Avrupa’da kazanmak istediklerini söz eden Thomsen, “Kazanmak istiyorsak 3-4 düzey atlamak yerine 6-7 düzey atlamamız gerekiyor. Bizim Avrupa’da oynayacağımız ekip Yenimahelle Belediyespor’dan daha uygun bir kadro, natürel ki güç bir maç olacak, sıkıntı bir müsabaka bizleri bekliyoruz” formunda konuştu.

Serdar Eler: “Aldığımız galibiyetten ötürü çok mutluyuz”

Aldıkları galibiyetten ötürü çok memnun olduklarını vurgulayan Yenimahalle Belediyespor Antrenörü Serdar Eler ise, “Kastamonu Belediyespor, muhtemelen Avrupa müsabakasına konsantre olmuş gibilerdi. Bu cins maçlar biraz risklidir, biraz gevşettiğiniz vakit bir daha toplaması sıkıntı oluyor. Hentbolun bu mücadeleci özelliği bulunuyor. Bizim çocukların genç olması, yaş guruplarının yakın olması ve kendinden daha güçlü bir gruba karşı yakaladıkları fırsatları değerlendirmesiyle bu galibiyet geldi. Olağan ki bilindiği üzere Yenimahalle Belediyespor, Türk hentbolunun lokomotif kulüplerinden bir adedidir. Her vakit bir ismi vardır, gençler ile de oynasak çok deneyimli oyuncularla da oynasak her vakit başarılı olma ihtimali yüksek olan bir kadro. Bu yüzden aldığımız galibiyetten ötürü çok memnunuz. Kastamonu Belediyespor’a da Avrupa’da muvaffakiyetler diliyoruz, gönülden de destekliyoruz” dedi.

Aldıkları galibiyette oyuncuların çabucak hemen hepsinin birebir yaşlarda olmasının büyük avantajının olduğuna işaret eden Eler, “Bazı durumlarda bu cins kadroları motive etmek daha kolay oluyor. Çok birlikte yayıyoruz. Korona virüs ne yazık ki ülkemizi çok rahatsız ediyor lakin bunun bir avantajını yaşıyoruz. Ekip halinde yaşıyoruz. Hiçbirimiz birbirimizden ayrılmıyor. Paylaşımlarda bu yüzden daha kolay oluyor. Bunun karşılığında da kadronun motive olması daha kolay oluyor. Lakin bu aldığımız galibiyetle birlikte çok olağandışı bir durum yok, Kastamonu Belediyespor takım olarak bizden çok daha düzgün, yenmenin keyfini yaşıyoruz lakin çok ta abartılacak bir durumumuz olmayacak. Bundan sonraki rakiplerimiz açısından tıpkı ciddiyetle bizler devam edeceğiz” tabirlerini kullandı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın