"Enter"a basıp içeriğe geçin

Göztepe’den flaş karar! Çekiliyor…

Göztepe voleybol ve hentboldan çekildi! Ege takımı iki branşta faaliyetlerine altyapı seviyesinde devam edecek.

Göztepe Spor Kulübü Amatör Branşlar Yöneticisi Deniz Durmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından tüm dünyanın etkilendiğini belirtti.

Kulüp olarak 16 amatör branşın faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldıklarını bildiren Durmaz, spor okullarında ve altyapı ekiplerindeki gençlere hem ruhsal hem de fizikî aktivite olarak takviye verdiklerini kaydetti.

Durmaz, olağanlaşmanın başlamasının akabinde yeniden olimpiyatlara ve dünya şampiyonalarına sportmen hazırlamaya devam edeceklerini belirterek, şöyle konuştu:
“Bununla birlikte hentbol ve voleybol bu süreçten en olumsuz etkilenen profesyonel branşlarımız oldu. Başta kulübümüz olmak üzere tüm kulüplerin mali yapılarını tekrar gözden geçirecekleri bir devirdeyiz. Birçok kulübün tersine isim sponsorluğu almadan kendi öz kaynaklarımızla bugüne kadar geldik. Lakin gelişen son durumlarla bir arada bu iki salon sporumuzda faaliyetlerimize altyapı seviyesinde devam etme kararı aldık. Türk sporuna yeni sportmenler yetiştirmek misyonumuza devam ederken bu branşlarımıza sponsor dayanağı bulabildiğimiz gün tekrar yarışmacı kimliğimize bürüneceğiz. Bunun için şimdiden amatör şubeler olarak çalışmalara başlamış bulunmaktayız.”

Göztepe’nin erkek hentbol kadrosu Muhteşem Lig’de, bayan voleybol grubu ise 1. Lig’de çaba ediyordu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın